Julkaistu: 12.12.2016 | Julkaissut: Hilkka Mölläri
Muokattu: 22.08.2017 | Muokannut: Hilkka Mölläri

Linjaliikenne 9.8. - 9.12.17

Linjaliikenne 9.8. - 9.12.17

Möllärin Linjat Oy:n linjavuorot

MÖLLÄRIN LINJAT OY:n AIKATAULUT

 9.8. - 9.12.17

ROVANIEMI-KEMIJÄRVI

M-P M-P M-P,SS L SS   M-P M-P M-P,SS  L SS
      aj. 11.11.-21.4.18           aj. 11.11.-21.4.18  
08.30 10.35 15.40 15.40 19.15 KEMIJÄRVI las. 12.50 16.50 19.05 19.20 22.15
x x x x x HYYPIÖ X X X   X X
09.00 11.05 16.10 16.10 19.45 MISIN TH. 12.15 16.15 18.35   X 21.40
09.15 11.20 16.25 16.25 20.05 VIKAJÄRVI 12.00 16.00 18.20   X 21.25
T T T T T ROVANIEMI lentoas. 11.45 15.45 18.05 18.05 T
09.45 11.50 17.00 17.00   ROVANIEMI ras. 11.30 15.35 17.55 17.55 20.55
09.50 11.55 17.05 17.05 20.30 ROVANIEMI las. 11.35 15.30 17.50 17.50 21.00
T T       ROVANIEMI LKS          
Junayhteys:
  12.09 18.03 18.03      10.40 14.40 17.17 17.17 20.44
Lentoyhteys:                     
    18.10 18.10           17.45 17.45  

Merkkien selitykset:

T= linjavuoro poikkeaa tarvittaessa

ROVANIEMI-KEMIJÄRVI-PELKOSENNIEMI-SODANKYLÄ

M-P M-P M-P,SS L aj.11.11.-21.4.18   M-P M-P
11.35 15.30 17.50 17.50 ROVANIEMI las. 09.50 11.55
11.30 15.35 17.55 17.55 ROVANIEMI ras. 09.45 11.50
11.45 15.45 18.05 18.05 ROVANIEMI lentoas. T T
12.50 16.50 19.05 19.20 KEMIJÄRVI las. 08.30 10.35
        KEMIJÄRVI ras.    
  17.00     KEMIJÄRVI las. 08.25 10.25
  17.10     LEVÄRANTA 08.05  
  17.20     TAPIONNIEMI 07.55 10.00
  17.25     VUOSTIMO 07.50  09.55
        PYHÄTUNTURI    09.45
        PYHÄJÄRVI    09.25
  17.40     PELKOSENNIEMI 07.35  09.15
  17.45     PELKOSENNIEMI 07.35  
  17.55     KAIRALA 07.25  
  18.05     AAPAJÄRVI 07.15  
  18.35     SODANKYLÄ 06.45  

ROVANIEMI-KEMIJÄRVI-SALLA-SAVUKOSKI

M-P,SS L aj.11.11.-21.4.18 SS   M-P L aj.11.11.-21.4.18 SS
17.50 17.50 21.00 ROVANIEMI las. 11.55 17.05 20.30
17.55 17.55 20.55 ROVANIEMI ras. 11.50 17.00  
18.05 18.05 T ROVANIEMI lentoas T 16.50 T
      KEMIJÄRVI ras.     19.20
19.05 19.20 22.15 KEMIJÄRVI las. 10.35 15.40 19.15
M-P            
19.10 19.20   KEMIJÄRVI las.   15.40 19.10
X X   JOUTSIJÄRVI   15.10 18.50
19.45     KURSU    X X
20.05 20.20   SALLA, Jaanan kenkä   14.40 18.15
  20.30   SALLATUNTURI   14.30 18.00
      SALLATUNTURI     18.00
20.10     SALLA, Jaanan kenkä     17.50
20.40     SAIJA koulup   17.10
20.50     NOUSU 08.10   17.00
21.00     KUOSKU 08.15   16.50
21.15     SAVUKOSKI 08.35   16.40
Junayhteys:
17.17 17.17 20.44   12.09 18.03  
Lentoyhteys:
 17.45 17.45       18.10  


ROVANIEMI-KEMIJÄRVI-PELKOSENNIEMI-SAVUKOSKI-MARTTI

L M-P M-P M-P M-P,SS L aj.11.11.-21.4.18   M-P M-L
    11.35 15.30 17.50 17.50 ROVANIEMI las. 11.55  
    11.30 15.25 17.55 17.55 ROVANIEMI ras. 11.50  
    11.45 15.45 18.05 18.05 ROVANIEMI lentoas T  
    12.50 16.50 19.05 19.20 KEMIJÄRVI las. 10.35  
09.15 09.15         KEMIJÄRVI ras.   18.40
09.30 09.30   17.00     KEMIJÄRVI las. 10.25 18.45
09.45 09.45   17.10     LEVÄRANTA   18.15
09.55 09.55   17.20     TAPIONNIEMI 10.00 18.05
10.00 10.00   17.25     VUOSTIMO 09.55 18.00
10.20 10.20         PYHÄTUNTURI 09.45 17.45
10.35 10.35         PYHÄJÄRVI 09.25 17.20
10.50 10.50   17.40     PELKOSENNIEMI 09.15 17.10
10.50 14.05         PELKOSENNIEMI 09.15 17.10
11.30 15.00         SAVUKOSKI 08.40 16.30
  15.10         SAVUKOSKI   16.00
  15.35         MARTTI   15.35

KEMIJÄRVI-PELKOSENNIEMI

M-L P M-TO M-P   M-P M-P M-P M-L
09.15 koulp koulp   KEMIJÄRVI ras.       18.45
09.30 14.10 15.10 17.00 KEMIJÄRVI las. 07.45 08.25 10.25 18.40
09.45 14.20 15.20 17.10 LEVÄRANTA 07.15 08.05   18.15
09.55 14.30 15.30 17.20 TAPIONNIEMI 07.05 07.55 10.00 18.05
10.00 14.40 15.40 17.25 VUOSTIMO 07.00 07.50 09.55 18.00
10.20 14.55 15.55   PYHÄTUNTURI     09.45 17.45
10.35       PYHÄJÄRVI     09.25 17.20
10.50     17.40 PELKOSENNIEMI   07.35 09.15 17.10

SALLATUNTURI-KEMIJÄRVI-ROVANIEMI

 Ajalla 11.11. 17 - 21.4.18
 L
 14.30 SALLATUNTURI, Hotelli Revontuli       20.30
 14.40  SALLA, Jaanan kenkä  20.20
    X  JOUTSIJÄRVI     X
 15.40  KEMIJÄRVI, Abc  19.20
 16.50  ROVANIEMI, lentoas.  18.05
 17.00  ROVANIEMI, r.as  17.55
 17.05  ROVANIEMI, l.as  17.50

Yhteydet Rovaniemellä:

Klo 18.03 junavuoro Helsinkiin
Klo 18.10 lentovuoro Helsinkiin
Klo 17.17 junavuoro Helsingistä
Klo 17.45 lentovuoro Helsingistä



Ajankohtaista

Matka Hiipinän hiihtokeskukseen

Tervetuloa ensimmäisten joukossa Kirovskiin nauttimaan naapurimme loistavista Big Woodin rinteistä keväällä 2018.

Lue lisää...