Julkaistu: 02.02.2017 | Julkaissut: Hilkka Mölläri
Muokattu: 02.02.2017 | Muokannut: Hilkka Mölläri

Bus traffic 1.1. - 3.6.17

Bus traffic 1.1. - 3.6.17

Möllärin Lines bus traffic

BUSTIMETABLE

1.1. - 3.6.17

 

ROVANIEMI-KEMIJÄRVI

Mon-Fri Mon-Fri Mon-Fri,Sun* Sat until 22.4.17 Sun*   Mon-Fri Mon-Fri Mon-Fri,Sun* Sat until 22.4.17 Sun*
08.30 10.35 15.40

15.40

19.15 KEMIJÄRVI, Abc 12.50 16.50 19.05 19.20 22.15
x x x  x x HYYPIÖ X X X X X
09.00 11.05 16.10  16.10 19.45 MISI, parting of the ways 12.15 16.15 18.35 X 21.40
09.15 11.20 16.25  16.25 20.05 VIKAJÄRVI 12.00 16.00 18.20 X 21.25
T T T  T T ROVANIEMI, airport 11.45 15.45 18.00 18.05 T
09.45 11.50 17.00  17.00   ROVANIEMI, railway station 11.30 15.35 17.55 17.55 20.55
09.50 11.55 17.05  17.05 20.30 ROVANIEMI, bus station 11.35 15.30 17.50 17.50 21.00
T T       ROVANIEMI, hospital          
Railway contact:
  12.09 18.03  18.03  21.10   10.40 14.40 17.17 17.17 20.44
Flight contact:
    18.10  18.10         17.45 17.45  

ROVANIEMI-KEMIJÄRVI-PELKOSENNIEMI-SODANKYLÄ

Mon-Fri Mon-Fri Mon-Fri, Sun* Sat until 22.4.17   Mon-Fri Mon-Fri
11.35 15.30 17.50 17.50 ROVANIEMI, bus station 09.50 11.55
11.30 15.35 17.55 17.55 ROVANIEMI, railway station 09.45 11.50
11.45 15.45 18.05 18.05 ROVANIEMI, airport T T
12.50 16.50 19.05 19.20 KEMIJÄRVI, Abc 08.30 10.35
  17.00     KEMIJÄRVI, Abc 08.25 10.25
  17.10     LEVÄRANTA 08.05  
  17.20     TAPIONNIEMI 07.55 10.00
  17.25     VUOSTMO 07.50 09.55
        PYHÄTUNTURI   09.45
        PYHÄJÄRVI   09.25
14.00 17.40     PELKOSENNIEMI 07.35 09.15
14.05 17.45     PELKOSENNIEMI 07.35  
14.15 17.55     KAIRALA 07.25  
14.25 18.05     AAPAJÄRVI 07.15  
14.55 18.35     SODANKYLÄ 06.45  

ROVANIEMI-KEMIJÄRVI-SALLA-SAVUKOSKI

Mon-Fri, Sun* Sat until 22.4.17 Sun*   Mon-Fri Sat until 22.4.17 Sun*
17.50 17.50 21.00 ROVANIEMI, bus station 11.55 17.05 20.30
17.55 17.55 20.55 ROVANIEMI, railway station 11.50 17.00  
18.05 18.05 T ROVANIEMI, airport T 16.50 T
      KEMIJÄRVI, railway station     19.20
19.05 19.20 22.15 KEMIJÄRVI, Abc 10.35 15.40 19.15
M-P            
19.10 19.20   KEMIJÄRVI, Abc   15.40 19.10
X X   JOUTSIJÄRVI   X X
19.45     KURSU     18.25
20.05 20.20   SALLA   14.40 18.15
  20.30   SALLATUNTURI   14.30 18.00
      SALLATUNTURI     18.00
20.05     SALLA     17.50
20.40     SAIJA schooldays   17.10
20.50     NOUSU 08.10   17.00
21.00     KUOSKU 08.15   16.50
21.15     SAVUKOSKI 08.35   16.40
Railway contact:
17.17 17.17 20.44   12.09 18.03  
Flight contact
17.45 17.45       18.10  

 

ROVANIEMI-KEMIJÄRVI-PELKOSENNIEMI-SAVUKOSKI-MARTTI

Sat Mon-Fri Mon-Fri Mon-Fri   Mon-Fri Mon-Sat
    11.35 15.30 ROVANIEMI, bus station 11.55  
    11.30 15.35 ROVANIEMI, railway station 11.50  
    11.45 15.45 ROVANIEMI, airport T  
    12.50 16.50 KEMIJÄRVI, Abc 10.35  
09.15 09.15     KEMIJÄRVI, railway station   18.40
09.30 09.30   17.00 KEMIJÄRVI, Abc 10.25 18.45
09.45 09.45   17.10 LEVÄRANTA   18.15
09.55 09.55   17.20 TAPIONNIEMI 10.00 18.05
10.00 10.00   17.25 VUOSTIMO 09.55 18.00
10.20 10.20     PYHÄTUNTURI 09.45 17.45
10.35 10.35     PYHÄJÄRVI 09.25 17.20
10.50 10.50   17.40 PELKOSENNIEMI 09.15 17.10

T= bus run if necessary Sun*= when two sundays, run only last.

Sun*=if two sundays, drive only for the last.

SALLATUNTURI-KEMIJÄRVI-ROVANIEMI

Sat  Time 12.11.16 - 22.4.17
 Sat
 14.30 SALLATUNTURI, Hotell Revontuli       20.30 
 14.40  SALLA, Seo  20.20
    X  JOUTSIJÄRVI     X
 15.40  KEMIJÄRVI, Abc  19.20
 16.50  ROVANIEMI, airport.  18.05
 17.00  ROVANIEMI, railway station  17.55
 17.05  ROVANIEMI, bus station  17.50

Connect in Rovaniemi:

Klo 18.03 train to Helsinki
Klo 18.10 flight to Helsinki
Klo 17.17 train from Helsinki
Klo 17.45 flight from Helsinki